250

Imp250b-1

Czujniki przepływu serii 250 zamontowane są w trójniku z którego z łatwością można wyjąć i wymienić sekcję wirnika bez potrzeby ponownej kalibracji.

Czujniki przepływu serii 250 cechują się układem sześcioostrzowego wirnika z opatentowanym niemagnetycznym mechanizmem. Specjalny kształt wirnika umożliwia wyższe, stałe obroty i jest mniej podatny na działanie zanieczyszczeń lub części stałych. Specjalny układ wirnika z wysuniętymi ostrzami umożliwia wyższe, bardziej stałe obroty niż układ cztero-ostrzowy i jest mniej podatny na działanie zanieczyszczeń lub części stałych. Specjalny kształt wirnika w połączeniu z brakiem oporu magnetycznego, zapewnia dokładne działanie i powtarzalność, nawet przy małym natężeniu przepływu. Jest to szczególnie przydatne gdy czujnik zainstalowany jest w stalowych lub żelaznych rurociągach gdzie mogą występować zanieczyszczenia w postaci rdzy.

Przepływająca ciecz porusza wirnik, który wytwarza sygnał o niskiej impedancji z częstotliwością proporcjonalną do natężenia przepływu. Sygnał może być przesyłany na dystans do 600 m pomiędzy czujnikiem a wyświetlaczem bez konieczności wzmacniania.

Wszystkie czujniki za wyjątkiem wersji irygacyjnej wyposażone są w 6 m 2-przewodowy kabel ekranowany 20 AWG U.L. PTLC 105OC.

Karta katalogowa